ایمیل ما برای ارتباط siamak_n61@yahoo.com

اطلاعیه فروشگاه

در صورت عدم موفقیت در خرید چند دقیقه دیگر دوباره امتحان کنید. (((از مطالب هر پاورپوینت به صورت تصادفی چند اسلاید برای معرفی و نمونه آورده شده است)))چنانچه فایلی متعلق به شماست و از قرار گرفتن در سایت ناراضی هستید یا از فایل خریداری شده راضی نیستید و یا موفق به دانلود نشده اید و یا هر مشکل دیگر احتمالی لطفا با ایمیل موجود در قسمت بالای سایت سمت راست در ارتباط باشید.

دانلود پاورپوینت مطالعات اجتماعی پایه چهارم ابتدایی درس 8و9 - 24 اسلاید

دانلود پاورپوینت مطالعات اجتماعی پایه چهارم ابتدایی درس 8و9 - 24 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

درس8
نخستین روستا ها چگونه به وجود امدند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که زندگی مردم در گذشته های دور چگونه بوده و با زندگی امروزی چه تفا وت هایی داشته است؟

 امروزه ازروی اثاری که از هزاران سال پیش به جا مانده است میتوان فهمید که انسان هادر زندگی بامشکلات زیادی روبه رو بودند.

با این حال ان ها توانستند بر مشکلات غلبه کنند.زیرا خداوند به انسان ها در مقایسه با بقیه جانوران  نعمت های بزرگی عطا کرده است.او به انسان ها عقل داده است تا بتوانندراه حل هایی برای مشکلات خودپیدا کنند.خداوند انسان ها را با دست هایی توانا افریده است.همچنین پیامبران را فرستاده است تا راه و رسم زندگی بهتر رابه ان ها بیاموزند. 

                                            درس9
نخستین شهرها چگونه بوجودآمدند؟

دردرس گذشته خواندید که با شروع کار کشاورزی انسان ها به تدریج زندگی یکجا نشینی رااغاز کردند.وبه این ترتیب اولین روستا ها به وجودامد.

کشاورزی تغییر بزرگی درزندگی انسان ایجادکرد.بارواج کارکشاورزی مواد غذایی به اندازه کافی تولیدوحتی ذخیره می شد.درنتیجه همه افرادمجبوربه کارکشاورزی نبودند پس عده ای از مردمبه کارهای دیگرمثل ساختن  ابزارهای کشاورزی وقایق ونیزدادوستد مشغول شدند.

پیداش تمدن:
با پیدایش شهرهای بزرگ کم کم تمدن های بزرگبه وجود امدند.اداره این سرزمین هابه عهده فرمانروایان بود.فرمانروایان برای بر قراری نظم در سرزمین خودواداره شهرهاوروستا ها قانون هایی وضع میکردند.برخی از فرمانروایان به سرزمین های دیگر حمله وان ها را تصرف میکردندتا قلمرو حکومتشان وسیع ترشود.رونق دادوستدونیازانسان به نوشتن قراردادهاونگه داشتن بعضی ازاطلاعات زمینه را برای اختراع خط فراهم کرد.اختراع خط در پیدایش تمدن ها نقش بسیار مهمی داشته است.

 

 

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
motaleat_784690_3374.zip1.6 MB