ایمیل ما برای ارتباط siamak_n61@yahoo.com

اطلاعیه فروشگاه

در صورت عدم موفقیت در خرید چند دقیقه دیگر دوباره امتحان کنید. (((از مطالب هر پاورپوینت به صورت تصادفی چند اسلاید برای معرفی و نمونه آورده شده است)))چنانچه فایلی متعلق به شماست و از قرار گرفتن در سایت ناراضی هستید یا از فایل خریداری شده راضی نیستید و یا موفق به دانلود نشده اید و یا هر مشکل دیگر احتمالی لطفا با ایمیل موجود در قسمت بالای سایت سمت راست در ارتباط باشید.

دانلود پاورپوینت فرهنگ وتاثیر آن بر بهداشت مادر و نوزاد - 47 اسلاید

دانلود پاورپوینت فرهنگ وتاثیر آن بر بهداشت مادر و نوزاد - 47 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

            مطالعه درطب عامیانه يك منطقه در پاسخگوي به مسائل ازموفقيت بسياري برخوردار است زيرا طب سنتي به عنوان بخشي ازيك كل بنام فرهنگ با ساير اجزاء فرهنگ جامعه از قبيل نوع تغذيه، معيشت، باورها، سنن، آداب و رسوم و... در ارتباط نزديكي قرار دارد از طرفي تعداد زيادي از روشها كه در طب سنتي يك منطقه اجرا مي‌شود با تشابه فراوانی در مناطق ديگرنيزاجرا مي‌گردند ازجمله حجامت، زالواندازي، داغ كردن و امثال آنان. مطالعه در باره طب عامیانه مي‌تواند ضمن شناسائي اين روشها، تبادلات و تاثيرات فرهنگي در ميان اقوام ساكن در منطقه و مناطق ديگر را بازگو كند و در اين رابطه علوم ديگري چون تاريخ، زبان‌شناسي، باستان‌شناسي و... مي‌توانند به ياري محقق مردم ‌شناس بيايند. آنچه مهم تر است اینكه چگونه از طريق يك پديده مانند طب سنتي وتغييراتي كه در روابط ، شيوه‌ها، تكنيك و باورهاي آن در گذشت زمان روي مي دهد، مي‌توان تغييرات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جامعه را بررسي كرد.(1)

 

     در فرهنگ عامه اعتقاد بر این است که نطفة انسان در رگی در کمر یا پشت مرد جای دارد. چون نطفة مرد در رحم زن بیفتد به خواست خدا زن آبستن میشود و بچه میآورد. این عقیده به گونهای بارزتر در داستان قدیم و عامیانة شب چهارصد و پنجاهم هزار و یک شب بیان شده است:«در مرد رگی است که همة رگها را آب دهد وآب ازسیصد و شصت رگ جمع کرده به بیضة چپ بریزد.آنگاه خونی سرخ گردد،پس از آن از حرارت مزاج آب غلیظ و سفید شود ورایحة او مانند رایحة شکوفة خرماست ». دربارة چگونگی شکلگیری بچه در شکم مادر، باور عامه بر این است که نطفه پس از 3 دورة 40 روزه و یک دورة کوتاه 10 روزه، به شکل بچة انسان درمیآید. بچه در چلّة اول به صورت نطفه است، در چلّة دوم به صورت خون و در چلّة سوم به صورت یک پاره گوشت. در این هنگام به فرمان خدا فرشتهای میآید و این پارة گوشت را شکل میبخشد. نخست دست و پای بچه را میسازد و سپس اندامهای دیگرش را. ساختن بینی و شرمگاه بچه را هم به خدا وامیگذارد. خدا هم نخست بینی و بعد اندام نری یا مادگی بچه را میگذارد و به جسم او کمال میبخشد. ساختن همة اندامها 10 روز به درازا میکشد. در این هنگام به امر خدا اسرافیل نفخهای به شکم مادر میدمد و روح در بچه حلول میکند. بچه با دریافت روح، در شکم مادر به جنب و جوش میافتد .عامة مردم دورة آبستنی زن را 9 ماه و 9 روز و 9 ساعت (نه کم و نه زیاد) میدانند. میگویند بچه از ماه هفتم آمادة بیرون آمدن از شکم مادر است. اگر بچه در 7 ماهگی یا در 8 ماهگی به دنیا بیاید، پا نمیگیرد و میمیرد. پیشینیان عقیده داشتند که بچهای که 7 ماهه زاده شود، زنده میماند لیکن اگر 8 ماهه زاده شود، یا مرده به دنیا میآید و یا پس از چندی میمیرد

qبه نوزاد شیر مادر داده می شود .
qفقط والدین حق لمس سر کودک را دارند.

                               افریقای /امریکایی

qمادرها از فوت نوزاد می هراسند .
qگریه کردن بیش از حد کودک ، نشانه ی رفتار نامناسب با کودک است.
qتأکید به شیر دادن کودک (مادرخوب کسی است که کودکش به خوبی شیر می خورد).
qبه سر و پوست کودک روغن مالیده می شود
qبه منظور پیشگیری از فتق نافی از شکم بند استفاده می شود.
qتمایل زیاد به لباس پوشاندن نوزاد دارند .
qزنان مسلمان در صورت امکان به کودک خود شیر می دهند.

                                  امریکایی- هندی

qمرگ ومیر نوزادی در آن ها بالاست .
qمیزان تولد نوزادان ، کمتر از حد متوسط است .
qگاهی درخواست می کنند نوزاد در کیسه های مخصوص حمل شود.
 

   بارداري ، تولد نوزاد و مادر شدن مي تواند دوراني پر از شعف و شادي براي افراد خانواده به ويژه زنان باشد گرچه متاسفانه در اكثر كشورهاي در حال توسعه، اين دوران با پيشامدهاي ناگواري همراه است. در اين كشورها  حاملگي و زايمان از علل اصلي مرگ، بيماري و معلوليت زنان سنين باروري است و 25-33 درصد مرگهاي  اين گروه سني و حداقل 18 درصد بار بيماري هاي  زنان 15-44 ساله را به خود اختصاص مي دهد.

   به همين جهت امروزه شاخص مرگ مادران در اثر عوارض بارداري و زايمان، يكي از مهمترين شاخصهاي توسعه در جامعه به شمار مي آيد و همواره كاهش آن از تعهدهاي مهم كشورها بوده است. به همين منظور در سال 1990 کشورهای جهان متعهد شدند که مرگ مادر را طی يک دهه (تا سال 2000 ميلادی) 50 درصد کاهش دهند. براساس اهداف توسعه هزاره (Millennium Development Goals) در سال 2000 ميلادی، کشورها متعهد شده اند که نسبت مرگ و مير مادران را تا سال 2015 ميلادی 75% نسبت به سال 1990 کاهش دهند.

   دسترسي  زنــان به مراقبتهاي بهداشتي و درمانی با کفايت در دوران بارداري، زايمان و پس از آن، امكان پيشگيري بسياري از موارد مرگ مادر و نوزاد را فراهم مي سازد. اين نكته نشان دهنده لزوم تقويت نظام ارائه خدمات بهداشتي، درماني به منظور تامين مراقبت مقتضي در هر زمان و مكاني است كه زنان به آن نياز دارند. با ارائه مراقبتهاي دوران بارداري، زمان بحراني زايمان و بلافاصله بعد از آن و نيز مراقبتهاي پس از زايمان مي توان :

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
farhang-madar_2107478_7864.zip642.1k