ایمیل ما برای ارتباط siamak_n61@yahoo.com

اطلاعیه فروشگاه

در صورت عدم موفقیت در خرید چند دقیقه دیگر دوباره امتحان کنید. (((از مطالب هر پاورپوینت به صورت تصادفی چند اسلاید برای معرفی و نمونه آورده شده است)))چنانچه فایلی متعلق به شماست و از قرار گرفتن در سایت ناراضی هستید یا از فایل خریداری شده راضی نیستید و یا موفق به دانلود نشده اید و یا هر مشکل دیگر احتمالی لطفا با ایمیل موجود در قسمت بالای سایت سمت راست در ارتباط باشید.

پاورپوینت تاریخچه پیدایش مدیریت توسعه- 19 اسلاید

پاورپوینت تاریخچه پیدایش مدیریت توسعه- 19 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 


                              
مقدمه:

مديريت به عنوان يكي از رشته هاي علوم انساني داراي قدمتي بسيار ديرينه است كه بشر همواره فنون مديريت را در سازماندهي وهماهنگي فعاليتهايش اعم از : تجارت , بازرگاني،كشاورزي و عمران و مورد استفاده قرار مي داده است.

مديريت فرآيندی است که به وسيله آن کوششهای فردی و گروهی به منظور نيل به هدف مشترک هماهنگ مي شود دارای دو خصلت است                   : باعث افزايش كارايي مي شود.
                           
باعث تحقق عقلانيت مي گردد

 
 

 

               قرون وسطي :

در اين عصر نظام هاي زراعي تكوين يافته و شرايط عمومي باعث پديد آمدن سازمان هايي شده است  كه اغلب سازمانها عشايري و كشاورزي هستند.
 از سده پنجم تا پانزدهم ميلادي،
سلطه كليسا قوي و تعيين كننده بود ولي در اواخر اين دوره كليسا سلطه اي اسمي و تشريفاتي داشت.
در چنين زمينه اي رشد كيفي سازمانهاي اجتماعي و اداري بيشتر از رشد كمي آنها بود.

نهضتهايي چون «اصلاح طلبان» ((‌سازشكاران)) و بدنبال آن  نهضتهاي فراگيرتري چون «پروتستانتيسم» ،«رفورميسم»  و «رنسانس»شکل گرفت كه پايان بخش سكوت و ركود اعصار تاريخي و آغاز نهضت روشن انديشي و به دنبال آن انقلاب صنعتي و انقلاب دموكراتيك بود ، که اين خود منجر به  پيدايش سازمانها و مديريتي متفاوت با گذشته شده است.

 

                 عصر دانش :

پيشرفت فنون تكنولوژيك در سطح جهاني، امروزه بيش از هر دوره اي در تاريخ بشري است.  شرايط رقابت جهاني به زودي باعث پيشرفت ظهور تكنولوژيهاي چند مليتي خواهند شد.

جهانيشدن به پذيرش اين نكته اشاره دارد كه گوناگوني فرهنگي، بر سبك و سياق مديريت اثرمي گذارد، به مزاياي رقابتي شركت هاي جهاني كمك مي كند و نيز، هر چند ممكن است به طور تئوريك جهاني شدن كارآمد همزمان با استفاده از تئوري هاي مديريتي متناقض به نظر برســند، اما ســبب يافتن نگرشهاي كارآمد مديريتي ميشوند.
آنچه بیش از همه در این دوره اهمیت دارد انعطاف پذیری و فراگیری است .

 

 
                دوره پس از جنگ جهاني دوم :


  طي اين دوره با گسترش نهضتهاي انقلابي و استقلال طلبانه (نهضتهاي آزادي بخش ملي) در كشورهاي تحت سلطه، تقسيم جهان به دو منطقه تحت نفوذ ابرقدرتهاي شرق و غرب و آغاز اوج گرفتن «جنگ سرد» در عرصه جهاني، فقر و توسعه نيافتگي به تدريج به صورت مسأله مهمي درآمد و از ابعاد گوناگون (اقتصادي، اجتماعي،فرهنگي، سياسي و غيره ) مورد توجه قرار گرفت .
 
 
نخستين گام جدي توسط موسسه تحقيقات توسعه اجتماعي وابسته به سازمان ملل برداشته شد . اين موسسه با اتخاذ شانزده مولفه ، يكي از مطالعات تقريبا جامع را جهت شناخت و تفكيك توسعه و توسعه نيافتگي انجام داد .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_2058187_2541.zip401.3k