ایمیل ما برای ارتباط siamak_n61@yahoo.com

اطلاعیه فروشگاه

در صورت عدم موفقیت در خرید چند دقیقه دیگر دوباره امتحان کنید. (((از مطالب هر پاورپوینت به صورت تصادفی چند اسلاید برای معرفی و نمونه آورده شده است)))چنانچه فایلی متعلق به شماست و از قرار گرفتن در سایت ناراضی هستید یا از فایل خریداری شده راضی نیستید و یا موفق به دانلود نشده اید و یا هر مشکل دیگر احتمالی لطفا با ایمیل موجود در قسمت بالای سایت سمت راست در ارتباط باشید.

دانلود پاورپوینت هدایت تحصیلی پایه نهم- 51 اسلاید

دانلود پاورپوینت هدایت تحصیلی پایه نهم- 51 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

نقش هدایت تحصیلی در انتخاب رشته تحصیلی وانتخاب شغل وبطور کلی زندگی افرادچیست؟

vلزوم به روز رسانی شیوه های هدایت تحصیلی
vاهمیت و نقش شناخت توانایی و استعداد دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی
vتوجه به استعداد و توانایی و رغبت دانش آموزان و هدایت و حمایت آنان
vشناخت دانش آموزان خلاق و نخبه و هدایت صحیح آنها. (جابز)
v
—امروزه دیگر نمی توان بر اساس آنچه در گذشته از لحاظ آموزشی اتفاق می افتاد به آموزش وتحصیل پرداخت. در دنیای کنونی تغییر و تحول بسیار بسرعت از آنچه که ما فکر می کنیم اتفاق می افتد، کشور و جامعه ای میتواند در رقابت ورفاه باشد که برنامه های آموزشی و پرورشی آن به روز و متناسب با نیازهای جدید طراحی گردد. در دنیای پیشرفته صنعتی امروز، جامعه ای می تواند مستقل ومتکی به خود زندگی کند که از سرمایه نیروی انسانی خود بطور صحیح استفاده کند وآنان را به سمت ایده پردازی، خلاقیت ونخبه پروری سوق دهد. زمینه ساز چنین جامعه ای  فراهم نمودن نظام آموزشی پویاوبانشاط است نظام آموزشی زمانی میتواند پویا باشد که انرژی و نیروی متحرکه آن یعنی(دانش آموزان، دانشجویان وسایر عوامل آن)درمسیرو جهت درست قرار گرفته باشند. زمانی می توانیم کلاس ومدرسه شاداب وپویایی داشته باشیم که بستر مناسبی برای آنان فراهم کنیم واین بستر متناسب با ضمیر باطن دانش آموزان یعنی مطابق با توانایی واستعداد ورغبت آنان فراهم گردیده باشد، واین فضا باعث بالا رفتن انگیزه،تلاش وپشتکارو امیدواری برای پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی آنان خواهد شد.       
—
—لذا از آن جایی که تحصیل مقدمه شغل می باشد وزندگی فردی و اجتماعی افراد تحت تأثیر تحصیل نهایتا شغل وی میباشد.هدایت تحصیلی درواقع می تواند بعنوان مهمترین عامل تأثیر گذار در ابعاد گوناگون زندگی فرد شود،بنابراین همه ما وظیفه داریم نسبت بهان امر خطیر احساس مسئولیت نموده وآنچه را که می توانیم در این زمینه فعالیت داشته باشیم،دریغ نکنیم بعنوان مثال میتوانیم اثر درست هدایت شدن افراد متناسب به استعداد وتوانایی آنان مقایسه ای ازیک نفر بنام جاپز مبدع رئیس شرکت اپل وثروت زمینی نفت ایران داشته باشیم کل ثروت زیرزمینی ایران=175میلیارد بشکه نفت اثبات شده است. درآمد سه ماهه نفت ایران= 3 میلیارد و600میلیون است و درآمد شرکت اپل درماه=40 میلیارد است. این نتیجه هدایت درست براساس استعداد وتوانایی افراد می باشد.
—

هدایت تحصیلی،فرایندی ست که طی آن با ارائه خدمات راهنمایی ومشاوره به یاد گیرنده(دانش آموزان)کمک می شودتا:

ـ استعداد                    ـ توانایی                    ـ علاقه

ـ  ویژگی های شخصیتی خود

ـ شاخه ها ورشته های تحصیلی            ـ حرف ومشاغل

مورد نیاز جامعه را شناخته وبراساس این شناخت،اقدام به انتخاب اولویت شاخه، گروه ورشته ی تحصیلی مناسب خویش نماید.

 

چگونگی یک هدایت تحصیلی موفق؟

1- به رشد و شرایط رشدی و شایستگی دانش آموزان توجه شود.

2- شناخت لازم در مورد رشته ها و آینده آن ارایه شده باشد و تغییر و تحولات تحصیلی و شغلی ایجاد شده در دنیا و کشور لحاظ شود.

3- آشنا ساختن دانش آموزان با امکانات و نیازهای جامعه

4- توجه دادن دانش آموزان به بافت اجتماعی که در آن زندگی می کنند

5- نوع نگاه مشاور به اهمیت هدایت تحصیلی و شغلی و جهت دادن صحیح دانش آموزان با به روز سازی اطلاعات خودپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
hedayat-tahsili_1395418_6655.zip5.4 MB